«Українознавча МАНдрівка»

20 жовтня учні нашої гімназії ( 6- б, 7- в,8-а)під керівництвом         Єршової   К. М. та Радецької  Т.Д.  взяли активну участь у засіданні Школи юного науковця(Філологічний практикум «Українознавча МАНдрівка», відділення української філології та мистецтвознавства  КМАНу), що  відбулося в міському Будинку вчителя.
     Зі сцени учні 6-б класу презентували своє уявлення про українських козаків, їх життя та культуру, традиції. Як і справжні козаки, наші гімназисти продемонстрували найголовніші риси козацького гарту: єдність, взаєморозуміння та спритність. Діти пишаються своїм минулим, але і до сучасного небайдужі. З гордістю пролунали з їх уст рядки:

Я — українець. Є у мене право
На рідну мову та свою державу,
На гордий прапор золотисто-синій,
На щастя жити у такій країні.
Я — українець. Право знати маю
Про тих, кого героями вважаю,
Що людство рятували від руїни, —
Синів і дочок, гідних України.
Я — українець. Хочу право мати
Завжди усе, що думаю, казати,
На незалежну та міцну державу,
На все, що гарантовано по праву.
Я — українець. І моє це право
Любити землю горду й величаву,
Та дух свободи набирати в груди.
Я — українець. Був ним, є і буду!

Кириченко А.(8-а), Сірак Ю. та Сірак Я.(7-в) поділились із присутніми власною поезією про Україну. А Горбач Д., Лисянська Я., Лєлєс А. та Суботіна А. вразили усіх запальним танком та веселим співом.
     Наші учні талановиті в усьому. І підтвердженням цьому була участь 6-б класу в мовно-літературній вікторині. Рівних їм не було!