Козацьке право України-Гетьманщини

15 лютого в гімназії № 283 відбувся круглий стіл на тему: «Козацьке право – історичне джерело українського права», що проводився спільно з Київським університетом права Національної академії наук України. На круглому столі були присутні професор КУПНАНУ Іванов В’ячеслав Миколайович зі студентами І курсу – Процишин Іриною, Даниленком Дмитром та Даценко Іриною. Гімназію представили учні 10-Б класу Лізунов Станіслав та Редько Яна, а також вчитель правознавства Усата Алла Борисівна. З вітальним словом до учасників звернувся директор гімназії Гнатюк Володимир Миколайович. Під час проведення круглого столу були розглянуті питання:

• Козацьке звичаєве право.
  • Конституція П. Орлика – визначна пам’ятка українського права.
  • «Права, за якими судиться малоросійський народ» - університетський кодекс українського права.
  • Правова система козацько-гетьманської держави.
  • Джерела права України-Гетьманщини.

Учасники круглого столу зазначили, що козацьке право є одним з важливих періодів розвитку державно-правової традиції України.

Учні 10 класу засвідчили високий рівень обізнаності стосовно проблем державотворення України. Всі учасники круглого столу наголошували на важливості вивчення історії держави  та права України, оскільки, майбутнє України нерозривно пов’язане з її історією.