Герої не вмирають

У листопаді 2013 року всю країну сколихнув Київський майдан – багатолюдний мирний мітинг за європейське майбутнє України, який згодом переріс у трагічні події. 5 років тому у новітній історії України з’явилося поняття «Небесна сотня». Це перша велика група людей, що поклала свої голови за правду життя. Особливою активністю виділявся журналіст                 В. Веремій, який, знаходячись у центрі подій на майдані розповсюджував інформацію про настрої, бажання, силу волі, небайдужість людей, що там зібрались. 19 січня 2014 року він перебував разом із протестувальниками Революції Гідності на вулиці Грушевського та одержав тяжке поранення  ока, переніс операцію, а 18 лютого , в день позначений багатьма жертвами, він був знову у центрі подій. В ніч на 19 лютого, повертаючись додому, В’ячеслав Веремій намагався сфотографувати натовп  озброєних «тітушок», за що поплатився життям.

Про ці обставини життя, про дитинство, про патріотичні настрої малого Слави  та свідомого журналіста, Героя України – учні гімназії  дізналися  із книги  «Веремій В’ячеслав. Правда життя» та з вуст його матері – Катерини Андріївни, яку бурхливими оплесками зустрічали 27 листопада учні козацької гімназії. Юні українці переконали присутніх, що знають історію, бережуть світлу пам’ять про Героїв, адже всі загони носять імена прославлених українців, а один з них – загін 5-В клас – ім’я Героя України, Героя Небесної Сотні – В’ячеслава Веремія.