Афіна Паллада вшановує

День знань

(«Афіна Паллада вшановує»)

Учитель і учень – давнє, справжнє, вічне

Єднання думок, і сподівань.

І ми тому святкуємо щорічно

День знань! День знань! День знань!

У гімназії № 283 вже традиційним стало святкування Дня знань «Афіна Паллада вшановує». Безпосередньо керує організацією і проведенням цього свята заступник директора з навчальної роботи Кулик К.Є. Це завжди неповторна, оригінальна і хвилююча подія року, яка завдяки Катерині Євгенівні перетворюється на справжнє урочисте дійство.  Цей день гімназія вітає найрозумніших, найдотепніших, найсміливіших, одним словом – найталановитіших.

Досить плідною була праця вчителів з обдарованою учнівською молоддю. Досвідчені педагоги сприяли розвитку художніх і естетичних смаків вихованців, розвивали прагнення прилучатися до культури, мистецтва, науки, спонукали випробовувати свої сили у різних видах творчості.

Протягом навчального року гімназисти наполегливо і завзято йшли до перемоги у предметних олімпіадах (переможці районних – 149 учнів, міських – 19 учнів); у науково-дослідницькій роботі МАН (переможці районного етапу – 46 учнів, міського – 13 учнів).

Тому й не дивно, що  цього року переможцями гімназійного конкурсу «Обдарованість року» у різних  номінаціях стали найактивніші, найдотепніші та найрозумніші учні: Хурцидзе Тамара, 9 клас (номінація «Обдарованість і творчість»); Гладишко Валентин, 11 клас та Корольова Людмила, 10 клас (номінація «Інтелект року»); Новицька Ксенія, 9 клас та Городенко Марія, 8 клас (номінація «Ерудит»); Згуровець Дарина, 11 клас та Реутська Світлана, 11 клас (номінація «Дослідник року»); Харланова Аріна, 8 клас та Козак Артем, 9 клас (номінація «Юний науковець»); Сівковська Катерина, 7 клас (номінація « Відкриття року»); Кириченко Анастасія, 5 клас (номінація «Поетичний дебют»); Микитенко Марія, 10 клас та Твардовський Валентин, 10 клас (номінація «Юний еколог»); Бондаренко Вікторія, 8 клас та Харченко Орест, 9 клас (номінація «Кращий спортсмен»); Максимова Вікторія, 10 клас (номінація «Золотий голос гімназії»); танцювальна група «Натхнення» (номінація «Натхнення»).

Також 88 школярів нашої гімназії стали переможцями у різноманітних інтелектуальних та мистецьких конкурсах: «Мій родовід», «Із янголом на плечі», «Поетична весна», «Юний еколог-просвітник», «Я патріот», Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім.. Т. Шевченка, Міжнародний конкурс знавців української мови ім.. П. Яцика та інші.

Вагомі здобутки у спортивному житті гімназії мають також наші учні. Команда футболістів посіла І місце в районі та ІІ місце у місті на здобуття кубку «Шкіряний м’яч», команда волейболістів здобула І місце на районних змаганнях; юні гімназисти посіли ІІ місце у районних змаганнях з плавання та шахів.

У гімназії працюють великі творчі колективи, які беруть активну участь у заходах району, зокрема, у фестивалі-конкурсі «Таланти твої, Деснянщино» гімназисти вибороли призові місця у номінаціях: «Інструментальне мистецтво» - І місце естрадно-духовий оркестр «Візерунки»; Вокальне мистецтво – ІІ місце Василенко Марія, Максимова вікторія, ІІІ місце фольклорний гурт «Дніпровські джерела; «Театральне мистецтво» - ІІІ місце театр-студія «Дзвін»; «Хореографічне мистецтво» - ІІІ місце танцювальний колектив «Струмок».

Учні гімназії пишаються перемогами й у інших творчих змаганнях, таких як: «Молодь за здоровий спосіб життя» - у трьох номінаціях школярі посіли І місця, а також у конкурсах: «Козацькому роду нема переводу» - І місце, «КВК дружин юних пожежників» – І місце,  «Стройової патріотичної пісні» – ІІ місце, «Київський вальс» – ІІ місце.

З піднесеним настроєм і посмішкою на вустах гордо прямували переможці за нагородами, які вручав заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, директор гімназії В.М. Гнатюк.

Приємною несподіванкою стало вручення гімназистами особливої номінації «Найкращий директор» нашому Володимиру Миколайовичу. Завдяки професіоналізму та творчій ініціативі директору учні гімназії розкривають свої таланти, прагнуть до перемог та гордо несуть звання «гімназист».

Незабутніми для учасників свята стали виступи юних артистів. Також у святі взяла участь заслужена артистка України Оксана Нестеренко. Привітала з перемогами учнів і голова батьківського комітету Шевченко Марина Леонідівна.

Урочисто передали естафету знань випускники гімназії п’ятикласникам:

Ми вам, молодим,

гімназію лишаєм.

Шануйте старших,

в дружбі всі живіть.

Ви кращі будете за нас,

ми знаєм.

Тож вогник знань

у серці пронесіть.

Наша обдарована молодь, така наполеглива і цілеспрямована, своїми знаннями, інтелектом, спортивними досягненнями примножує славу гімназії № 283.

М.В. Дьоміна