Лист адміністрації
Київська гімназія № 283
ВГКДО "Днiпpовська Сiч"
Опитування
Як ви знайшли нас?

90 літературних літ

22 березня у Великій залі Будинку звукозапису Українського радіо відбувся вечір  з нагоди 90-ліття газети «Літературна Україна» .

         Ведучими на вечорі були колишні головні редактори  Петро Перебийніс, Михайло Сидоржевський і нинішній Станіслав Бондаренко.

         «Літературну Україну» прийшли привітати Іван Драч, В’ячеслав Брюховецький, Олекса Різників, Віталій Дончик, Василь Куйбіда та інші достойники.  З вітальним словом від Всеукраїнської громадської козацької дитячої організації «Дніпровська Січ» та освітян гімназії № 283 виступив директор гімназії, заслужений працівник освіти України В.М. Гнатюк, який зазначив:

         «Рада козацької старшини Всеукраїнської громадської козацької дитячої організації «Дніпровська Січ», освітяни козацької гімназії № 283 м. Києва щиро вітають газету «Літературна Україна» з 90-літнім ювілеєм!

         У всі часи «Літературна Україна» стояла  на сторожі рідного слова, захищала від перевертнів і заброд наше українство, як найвищий вияв незламності духу, непохитності волі, незнищенності свободи цілого європейського народу. Мужність літукраїнців у боротьбі за мову, пісню, зрештою – козацьку  душу, завжди слугувала зміцненню віри у свою єдинородну матір-Україну. І коли наші недруги старалися заглушити, знецінити, а то й стерти з освітнього поля цей життєдайний хлібний колос, назва якому «Літературна Україна», вона, як птиця-фенікс, відроджувалася знову і знову у серцях мільйонів українців словом Правди, Совісті і Честі.

Кожне покоління читачів  вважали її, газету,  своєю посестрою, побратимом, повіреним у дерзновенних замислах і душевних потугах навіть тоді, коли придворні служки розпиналися про злиття мов і націй.

         І сьогодні, у ХХІ столітті, «Літературна Україна» здіймає свій голос в оборону захисту територіальної цілісності українських земель, демократії і соборності та   дивиться кожному з нас у душу з молитвою про Україну, її мир і благоденство.

         З роси і води Вам,  достойники «Літературної України».

         Привітали газету з ювілеєм і козачата «Дніпровської січі» - вокально-хореографічний ансамбль «Мальви» і дитячий хор «Любисток». Підготували учнів до виступу заступник директора з виховної роботи Швед М.А., учитель музики Персікова І.М., хореограф Жилінська Г.В., педагог-організатор Євтушенко О.С.

 

                                                                                                              Прес-центр

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього коментарів: 0
avatar