,, Днiпровська Сiч"

Всеукраїнська громадська козацька дитяча організація «Дніпровська Січ» — центр патріотичного виховання гімназистів.

З метою об’єднання дітей та юнацтва на засадах національної культури, звичаїв та традицій українського народу педагогами

гімназії була створена Всеукраїнська громадська козацька дитяча організація «ДніпровськаСіч», яка за п’ять років свого існування визнана одним із лідерів козацького дитячого руху в Україні. Головні завдання Організації є сприяння розбудові в Україні демократичного суспільства на основі патріотизму, духовних і моральних цінностей українського народу, формування національно вихованої особистості. Дитяча організація видає свій козацький часопис «Дніпровська Січ», на сторінках якого козачата діляться своїми досягненнями у навчанні, творчими надбаннями, роз-думами та планами на майбутнє. Члени козацької організації брали активну участь у Першому Міжнародному з’їзді православної козацької молоді, який проходив у м. Азові Російської Федерації,Всеукраїнському з’їзді православної молоді у Києві, Всеукраїнському форумі громадських дитячих організацій. Живе спілкування із своїми однолітками сприяє формуванню стійких переконань у тому, що кожен з них, хоч і маленька, але частинка свого народу, який має тисячолітню історію і може гордитися вчинками героїв минулих поколінь. Козацькі свята, вікторини, конкурси, змагання не залишають байдужими жодну дитину. «Вертаюсь, Україно, до твого коріння», «Линь же в завтра лебедино, Україно-нене!», «Я гордий тим, що українець!» та багато інших заходів «Дніпровської Січі» створюють настрій у козачат власної причетності до творення сьогодення. Керівний центр ВГКДО «Дніпровська Січ» знаходиться у гімназії № 283 м.Києва. Кожен клас гімназії – це козацький загін, який носить ім’я видатних гетьманів, козаків, державних та громадських діячів: Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, тощо. З особливою теплотою, натхненням проходять традиційні свята, приурочені до Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, посвята у козачата.Кожен козацький загін презентує своє козацьке ім’я перед членами козацької дитячої організації, розповідає про його подвиги, лицарські чесноти, знаменні події, походи, мистецькі таланти. Козацькі заходи проводяться за заздалегідь затвердженим козацькою старшиною планом.

Це — конкурси, виховні бесіди, екскурсії , свята, спортивні змагання, круглі столи, конференції, наукові дослідження. 10-і та 11-і козацькі класи мають свій козацький однострій із символікою «Дніпровської Січі». Виховання підростаючого покоління у козацькій дитячій організації наповнене новим змістом. Саме таким є національне виховання, яке передбачає патріотичне, громадянське, гуманістичне виховання і є основою кожного виховного заходу, гурткової роботи, традиційних свят, екскурсій, конференцій, що сприяє формуванню національно вихованої особистості, яка здатна брати активну участь у розв’язанні нагальних і перспективних завдань держави. За значний внесок молоді у розвиток місцевого самовря дування ВГКДО «Дніпровська Січ» стала лауреатом Київської міської ради, а за багаторічну активну громадську роботу, патріотичне виховання підростаючого покоління, вагомий внесок у збереження національної культури, звичаїв і традицій українського народу нагороджена Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України. Висока урядова нагорода

Визначними подіями стали проведення членами «Дніпровської Січі» Всеукраїнського козацького дитячого форуму «Козацько-лицарський гарт тобі, Україно!», участь козачат у Великій Всеукраїнській козацькій раді, вшануванні пам’яті жертв тоталітарного режиму в Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

Модель змісту національного виховання учнів

Характерні ознаки громадянина:

• громадянська відповідальність;

• громадянська активність;

• громадянський обов’язок;

• громадянська свідомість;

• громадянська гідність. Характерні ознаки патріота:

• розуміння і сприйняття української ідеї;

• сприяння розбудові незалежної України;

• готовність до захисту своєї Батьківщини;

• пошана до історичної пам’яті;

• любов до рідної культури, мови, національних свят і традицій;

• дотримання Конституції України, дбайливе ставлення до національних багатств, до рідної природи;

• збереження та зміцнення власного здоров’я і здоров’я однолітків. Характерні ознаки гуманіста:

• доброта;

• толерантність;

• справедливість;

• щирість;

• сумлінність;

• взаємоповага;

• принциповість;

• непримиренне ставлення до фальші, цинізму, лицемірства.

Дружні стосунки між Північним територіальним командуванням внутрішніх військ МВС України та козачатами «Дніпровської Січі» розпочались з дня підписання угоди у сфері освіти і виховання 17 березня 2005 року Генерал-лейтенанти внутрішніх військ МВС України Савченко О.А. і Жуковський Ю.М. — члени Наглядової ради ВГКДО «Дніпровська Січ» Козацька берегиня Швед М.А, козаки: Ященко В.О., Гнатюк В.М., Павленко О.О. Державний академічний ансамбль пісні і танцю внутрішніх військ МВС України вітає козачат

Продовження:

• взаємоповага;

• принциповість;

• непримиренне ставлення до фальші, цинізму, лицемірства.

Афгано-Чорнобильське братство «Побратими» (голова Правління Даценко Г.Г.) бере активну участь у всіх заходах ВГКДО «Дніпровська Січ» На фотовиставці у приміщенні Національного комплексу «Музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 р.р.»